شیشه خم

صنعت شیشه و آینه محصولات گوناگونی را در چند سال اخیر تولید کرده است و هر کدام به نحوی نیاز مردم را برطرف کرده است ، یکی از محصولات جالب و متفاوت که دارای محبوبیت زیادی است و در طراحی دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد شیشه های خمیده می باشد .

شیشه خم برای اولین بار در کشور آلمان تولید شده و جال است بدانید که این نوع شیشه ها ابتدا در شرکت بنز استفاده شد ، طراحان دکوراسیون نمای خارجی ساختمان را با استفاده از شیشه ها خم فریم لس اجرا کردند پس از آن در بسیاری از شرکت های معتبر دنیا از شیشه های خم در قسمت های مختلف ساختمان استفاده شد .

جالب است بدانید که شیشه خم با نام های دیگری چون شیشه خمیده ، شیشه قوس دار و شیشه منحنی نیز شناخته شده است در کشورهای اروپایی هم این نوع شیشه ها با نامهای Curved glass ، Bending glass و Bent glass شناخته شده است .

تاثیر شیشه خم در طراحی دکوراسیون

طبق بررسی های متعددی که توسط برجسته ترین طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی دنیا صورت گرفت شیشه های خم در بین تمامی شیشه های تولید شده در صنعت شیشه فروش بیشتری داشته و با استقبال بسیار بیشتری از طرف مردم مواجه شده است ، امروزه بزرگترین شرکت های دنیا نیز با نمای شیشه خم ساخته می شوند که به دو صورت فریم لس و با فریم های آلومینیومی و استیل اجرا خواهد شد .

download

نحوه تولید شیشه خم در صنایع شیشه سکوریت رویال شیشه

جهت تولید شیشه های خم (شیشه قوس دار ) ابتدا باید نوع شیشه ای که قصد خم کردن آن را داریم تعیین کنیم سپس شیشه را در ابعاد مورد نظر به وسیله دستگاه CNC برش داده در مرحله بعدی باید قالب مورد نظر ساخته شود و شیشه را به همراه قالب وارد کوره مخصوص شیشه خم کنیم لازم به ذکر است که کوره را باید در دمای مشخصی تنظیم کنیم در نهایت هم پس از اینکه شیشه ها را از کوره خارج کردیم عملیات سردسازی شیشه ها را انجام دهیم .

قیمت شیشه خم در نمایندگی صنایع شیشه و آینه رویال شیشه با توجه به ابعاد شیشه ، ضخامت شیشه ، رنگ شیشه و میزان شعاع خم شیشه مشخص خواهد شد به طوری که هر چه شیشه شعاع خم بیشتری داشته باشد به طبع قیمت بیشتری هم خواهد داشت ضمنا صنایع شیشه و آینه رویال شیشه به عنوان اولین کارخانه تولید شیشه خم در تهران تا کنون بش از ۵۰۰ پروژه ساختمانی را اجرا کرده است .

کارخانه شیشه خم صنایع شیشه و آینه رویال شیشه دارای ۵ کوره مجهز جهت تولید شیشه های خم در ابعاد مختلف حتی شیشه های بیش از ۲ متر و ورق های فلزی انعطاف پذیر جهت ساخت قالب فلزی شیشه می باشد ، شیشه های با اشکال U ، S ، L با ضخامت های مختلفی در کوره های صنایع شیشه و آینه رویال شیشه تولید می شود البته توجه داشته باشید که ساخت قالب فلزی طرح های اشاره شده بسیار زمانبر می باشد .

انواع شیشه خم صنایع شیشه رویال شیشه

  • شیشه های خم سکوریت
  • شیشه های خم رنگی
  • شیشه های خم چاپی
  • شیشه های خم سندبلاست
  • شیشه خم لمینت
  • میز شیشه ای خم

شیشه خم فروشگاه

استفاده از شیشه خم در فروشگاه ها نیز میسر می باشد. شیشه خم فروشگاه می تواند جلوه زیبایی به ویترین فروشگاه دهد. با استفاده از شیشه خم فروشگاه می توان ویترینی خاص و بسیار زیبا ایجاد نمود تا باعث جلب توجه مشتریان شود.

شیشه خم ساختمانی

شیشه خم ساختمانی را در نمای ساختمان ها و یا در داخل ساختمان ها که نیاز به ایجاد قوس می باشد استفاده می کنند. می توان از شیشه های خم به جای درب و پنجره مسطح و مربعی نیز استفاده نمود. از شیشه خم ساختمانی در دیواره آسانسورهایی که تمایل به دیده شدن داخل آسانسور و به صورت خم قوس دار دارند، استفاده می شود. عمده ترین کاربرد شیشه خم ساختمانی در داخل پاساژها و نمای خارجی ساختمان ها استفاده می شود. می توان برای زیبا تر شدن نمای ساختمانی که از شیشه خم در آن استفاده شده شیشه ها را می توان به صورت رنگی و چاپی استفاده نمود.