شیشه لاکوبل بنفش

 

شیشه رنگی آرتاجام

 

download

 

7675

 

c1512c99ba364734a95f217ed8c7f900

 

قبلی
بعدی

لاکوبل چیست؟

لاکوبل نام برند شرکت بلژیکی AGC  است که این کارخانه بلژیکی با تولید انواع شیشه های رنگی با برند لاکوبل تولید کرد. و به دلیل این که اولین بار شیشه رنگی مدرن از بلژیک وارد ایران شد و نام لاکوبل در ایران مورد استفاده قرار گرفت. امروزه بسیاری از شیشه های رنگی را با نام این برند یعنی لاکوبل می شناسند.

چرا لاکوبل؟

در ابتدا شیشه های رنگی شفاف بود و برخی آن را با عنوان شیشه های سنتی که در قدیم استفاده می شده، می شناسند. که به عنوان زیبایی در هر ابعاد و اشکال بر روی درب های ورودی، پنجره های کوچک و…. مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت این سالها امروزه این شیشه های رنگی با نام شیشه های رنگی شفاف به عنوان دکوراسیون فضا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید شیشه های رنگی از شیشه های نشکن به عنوان شیشه پایه استفاده می شود. و یک برچسب محافظ از جنس سیلیکون و یا پی وی سی بر روی لایه رنگ قرار می گیرد. و در صورت درخواست مشتری از لایه pvb به عنوان جلوگیری از شکستن شیشه می شود. کارکرد این لایه محافظ، جلوگیری از صدمه دیدن لایه رنگ در برابر حرارت و خط خوردگی است.

c1512c99ba364734a95f217ed8c7f900
download
lakoobl-rangi1-300x180

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل در معنی واقعی به پوششی از رنگ بر شیشه سکوریت (شیشه نشکن) می گویند که بعد از عملیات رنگ با یک لایه پی وی سی لمینت می گردد که به عنوان محافظ رنگ عمل می نماید. شیشه لاکوبل از جمله شیشه هایی است که در برابر شکست و سقوط ایمنی بالایی دارد. برای تولید شیشه های لاکوبل در بعضی از موارد شرکت ها جهت هزینه کمتر از شیشه فلوت استفاده می کنند ولی مقاومت لازم مانند شیشه سکوریت را ندارند. از ویژگی های آن می توان به ایمن نمودن شیشه در هنگام شکست و عدم ریزش یا سقوط شیشه در لحظه شکست اشاره کرد. ضخامت شیشه های لاکوبل از 4 میلی متر تا 20 میلی متر با تنوع رنگ بالاست.
شیشه های لاکوبل در طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و یا محیط کاری به علت بالا بودن تنوع رنگی آن بیشترین کاربرد را در طراحی داخلی و بیرونی ساختمان از آن خود کرده است. شیشه لاکوبل با وجود تنوع رنگی بالا به عنوان تاثیرپذیرترین ماده در طراحی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان است. شیشه لاکوبل کاربرد بسیاری در دکوراسیون داخلی دارد و به صورت پوشش های داخلی در دکوراسیون و طراحی های داخلی جایگزین خوبی برای کاغذ دیواری هستند.
لاکوبل ضدخش است و در مهدکودک‌ها و زیباسازی محیط کاربرد دارد.

کاربرد شیشه لاکوبل

امروزه از شیشه های لاکوبل رنگی در طراحی دکوراسیونقیمت شیشه سکوریت داخلی منازل مسکونی و یا محیط کاری به علت بالا بودن تنوع رنگی آن بیشترین کاربرد را در طراحی داخلی و بیرونی ساختمان را از آن خود کرده است.

شیشه های لاکوبل رنگی به خاطر دارا بودن گستره رنگی بالا کاربردی ترین ماده در طراحی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان هستند.

شیشه های لاکوبل بیشتر در محیط های داخلی استفاده می شوند و به صورت پوشش های داخلی در دکوراسیون و طراحی های داخلی جایگزین خوبی برای کاغذ دیواری هستند.

لاکوبل ضدخش است و در مهدکودک‌ها و زیباسازی محیط کاربرد دارد.

فروش آنلاین شیشه سکوریت و شیشه لاکوبل

از جمله موارد کاربرد این گونه شیشه لاکوبل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پوشش های دیواری ساختمان ها،
  • شیشه ی حمام های شیشه ای،
  • در آشپز خانه ها،
  • چیدمان اتاق خواب ها،
  • میز هایی با رویه ای شیشه ای،
  • دکوراسیون و طراحی داخلی انواع فروشگاه ها،
  • جدا کننده ها مانند پارتیشن ها در ادارات و منازل،
  • در آینه های رنگی و زیبا
  • و…

هم چنین در شیشه هایی که قابل چاپ هستند و می توان هر تصویر دلخواه را که قادر به چاپ تصویر هستند اشاره نمود.